Haber

İsrail’in Gazze saldırıları Trabzon’da protesto edildi

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik artan saldırıları Trabzon’da protesto edildi.

Trabzon Sivil İnisiyatifi üyeleri ve vatandaşlardan oluşan grup İskenderpaşa Camisi önünde toplanarak Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak Filistinlilere destek verdi.

Grup adına konuşan Anadolu Gençlik Derneği Trabzon Şube Başkanı Muhammet Eskici, 7 Ekim’den bu yana bölgelerde olduklarını belirterek, İsrail’in bu akşam başlattığı saldırılarla Gazze’yi bombalamaya devam ettiğini söyledi.

Soykırımın dünyanın gözü önünde yaşandığının altını çizen Eskici, “İsrail’in Filistin’de tüm dünyanın gözü önünde işlediği soykırım ve insanlık suçu vicdan sahibi herkesin sabrını tüketmiştir. Her zamanki saldırılarını artırarak, okulları, hastaneleri bombalayarak, kadın ve çocukları katlederek zulmünü sürdürüyor.” Şu şekilde konuştu:

İHH Trabzon Şube Başkanı Zühtü Kalma da Gazze bölgesinde ilişkilerin ve internetin kesilmesi ile yerleşim alanlarına karadan, denizden ve havadan yoğun saldırıların işgalin daha fazla soykırım ve cinayet işlemeyi hedeflediğini gösterdiğini belirterek, bu eylemlerin devam ettiğini belirtti. medyanın ve dünya kamuoyunun gözünden uzakta gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Gazze’yi savunmak ve sivil halka yönelik soykırımı durdurmak için genel bir direniş çağrısında bulunan Kalma, dünyanın özgür halklarından Gazze’yi savunmak ve sivil halka yönelik soykırımı durdurmak için kolektif harekete geçmelerini istedi.

Basın açıklamasının ardından Filistin halkı için dua eden grup, daha sonra sloganlar atarak dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu